• Eerste Elftal
  • Jeugd
Berchem Sport
  • Home
  • Nieuws
  • Club
    • Galerij
    • Geschiedenis
    • Links
    • Stadion
  • Wedstrijden
    • Ticketinfo en seizoenskaart
  • Spelerskern
    • Missie en visie
    • Staf
  • Commercieel
    • De Senaat
    • Onze trouwe sponsors
  • Club 28
  • Contact
  • Fanshop
  • Menu Menu

“Ik wil strijdlust zien”

Clubnieuws, Interview, Nieuws A-kern
van meir

Coach Eric Van Meir stond het webteam te woord net voor hij aan de laatste oefensessie voor de thuiswedstrijd, vanavond om 20u30, tegen Sprimont begon.

Berchem sprokkelde 4 punten tot nu toe. Dat zijn er te weinig.
Eric Van Meir: “Dat klopt. Qua puntenaantal, maar ook qua spel. Op vijf wedstrijden hebben we een keer echt niet meegedaan, en dat was thuis tegen Cappellen. De tweede helft probeerden we nog wel, maar toen was het kalf al verdronken. De andere vier matchen, waarin we eenmaal winnen en tweemaal verliezen, gaan we twee keer onverdiend onderuit. Op Hoogstraten speelden we een goede wedstrijd, maar kregen we acht minuten voor tijd de dooddoener tegen. Op Walhain was het nog erger. We waren de ganse partij baas, maar geven twee goals weg. Het is onvoldoende tot nu toe. We hebben meer verdedigende kwaliteit nodig. De transferperiode is voorbij, dus dat is niet meer mogelijk. Er lopen natuurlijk nog steeds heel wat vrije spelers rond, maar die hebben geen voorbereiding gehad en zijn dus lang niet meteen inzetbaar. Er zijn natuurlijk wel enkele verzachtende omstandigheden aan dit seizoensbegin. We missen Van Minnebruggen en Van Dessel, twee belangrijke spelers. Ook Paridaans en De Koninck moesten we soms missen. Daarnaast speelt Kocak al een hele tijd op de linksbackpositie. Hij doet zijn uiterste best, maar we weten allemaal dat dat niet zijn plaats is. Langs de andere kant is het een openbaring wat Clemente laat zien. Hij speelde alle wedstrijden tot nu toe en voldoet aan de verwachtingen. Als je geen defensieve stabiliteit hebt, is het erg moeilijk om offensieve stabiliteit te krijgen. We creëeren wel kansen, maar onze efficiëntie moet beter. Dat bleek al tijdens de voorbereiding. Eigenlijk zijn de problemen tegenover het vorige seizoen niet veranderd. Te veel goals tegen, en te weinig goals gemaakt. We lijden nog te snel balverlies. Ik voel wel dat mijn groep aan het groeien is, maar we zijn er nog lang niet. En, belangrijk, we moeten elke match meespelen tot het einde. Daar was ik dan ook erg ontgoocheld in thuis tegen Cappellen. Als je met een 0-2 achterstand de rust ingaat, is de wedstrijd zo goed als verloren. De wedstrijd van zaterdag heeft ons echt goed gedaan. Je voelde dat die eerste overwinning écht nodig was. Iedereen liep op de toppen van zijn tegen, en dat zorgt voor stress. Ik hoop dat deze driepunter rust brengt. Nu moeten we een reeks neerzetten. Ik hou me vast aan de wedstrijd tegen Hoogstraten en het resultaat op Turnhout.”

De overwinning op Turnhout is belangrijk, maar u kan toch onmogelijk tevreden zijn met het geleverde spel?
Van Meir: “Het resultaat was het enige positieve. Als je me vraagt te kiezen tussen goed spelen en verliezen, zoals op Hoogstraten, of slecht te spelen en te winnen, dan kies ik in deze fase van de competitie voor het laatste. Als we Van Minnebruggen en Van Dessel recupereren, zal het spel ook beteren. Nu moeten we zo snel mogelijk punten pakken. Turnhout kreeg heel wat goals tegen, maar dat geeft een vertekend beeld, aangezien er negen andere spelers op het veld stonden. Maar, dat is nog steeds geen excuus. We hebben goede momenten gekend, maar ook nog te veel slechte. Er sloop wat twijfel in de ploeg en wilden weer meer in organisatie gaan spelen. Ik ben heel tevreden dat we een achterstand hebben kunnen ombuigen. In de slotfase hadden we de score kunnen doen oplopen, maar verzuimden weer de kansen af te maken. We moeten onze momenten, om de tegenstander dood te knijpen, beter leren kiezen.”

Was de zege op Turnhout ook nodig voor het vertrouwen?
Van Meir: “Ik denk het wel. Het was een wedstrijd waarin we alles te verliezen hadden. Iedereen verwachtte een resem goals. Maar zoals ik zei, dit is niet hetzelfde Turnhout als tegen Cappellen. Die ploeg zal in de komende weken punten beginnen sprokkelen. Ze speelden met vechterslust en agressiviteit. Ik hoop dat deze zege onze start betekent. Nu woensdag moeten we hier een vervolg aan breien.”

Wanneer bent u blij zondag? Met een vier op zes?
Van Meir: “Ja, al gaan we natuurlijk voor de volle pot. Vanavond wordt het een moeilijke wedstrijd, maar in deze reeks kan iedereen van iedereen winnen. We moeten als collectief ons niveau halen, en zo kunnen we resultaat neerzetten. Mijn jongens weten wat ze mogen verwachten tegen Sprimont. Ik wil vooral strijd zien geleverd worden.”

Wat mogen we dan verwachten vanavond tegen Sprimont?
Van Meir: “Er zijn nog een paar twijfelgevallen. Deryck is gekwetst aan de hamstrings en Pelgrims is zaterdag ziek uitgevallen. We gaan met beide spelers geen risico’s nemen, dus dat blijft afwachten. Ik wil een goede wedstrijd zien. Er moet agressie in het spel zitten. We hebben vier op vijftien, dat is niet goed, maar we moeten onze lijn van zaterdag doortrekken. Als we er zondag vier punten bijhebben, kunnen we weer tegen een stootje.”

Vooraan loopt het ook wat mank. Stevens en Verhoeven zijn nog steeds op zoek naar hun beste vorm. Hoe ziet u die jongens op training?
Van Meir: “Zij doen hun uiterste best en werken erg hard. Ze zijn allebei nog wat op zoek. In mijn systeem heb ik iemand nodig vooraan die balvast is. Beide spelers zitten momenteel niet top in hun vel, want zij leven van hun goals. Daarom kies ik voor Verstraeten als diepe spits. Ik weet uiteraard dat hij dat niet is, maar hij kan wel een bal vasthouden, is groot en sterk met zijn rug naar het doel. Ik schrijf natuurlijk Stevens en Verhoeven niet af, maar Verstraeten liet zaterdag een assist en een goal optekenen. Hij heeft een goede timing en instinct om op het juiste moment de ruimte op te zoeken. Ik hoop dat Stevens en Verhoeven, liever vandaag dan morgen, de ballen er in knallen, en dan zal de rest vanzelf komen. Het blijft hard werken, voor de ganse groep.”

Er zou een vrije speler meetrainen.
Van Meir: “Deze week is het een moeilijke week gezien ons drukke wedstrijdschema, met veel recuperatie- en tactische trainingen. Daarom zal die tester, een verdediger, volgende week opnieuw komen meetrainen. Zijn probleem ligt vooraal in het fysieke. Hij is een grote, stevige voetballer, en kan ook als verdedigende middenvelder opgesteld worden. Als we er nu iemand bijhalen, moet het er echt exact opzitten. Er is geen ruimte voor nog andere spelers, dus we moeten zeker zijn. Na Verviers zal hij opnieuw aanpikken, als hij nog geen andere club heeft natuurlijk.”

Tot slot, de operatie van Van Dessel is misgelopen.
Van Meir: “Misgelopen is een groot woord, maar hij heeft nog veel beperkingen qua training. Nu is hij aan het lopen, maar het gaat niet zoals hij zelf wil. We dachten hem begin augustus terug te hebben. Ik hoop voor zijn gemoedsrust dat hij zo snel mogelijk weer kan voetballen. Er is niets erger dan dit voor iemand die wil spelen.”

10 september 2014/door Berchem Sport
Deel dit stuk
  • Delen op Facebook
  • Delen op Twitter
  • Delen op WhatsApp
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
https://berchem-sport.com/wp-content/uploads/2021/05/van-meir.jpg 306 450 Berchem Sport https://berchem-sport.com/wp-content/uploads/2021/09/berchem-sport-club-logo-transparant1.png Berchem Sport2014-09-10 09:48:432021-06-03 10:40:58“Ik wil strijdlust zien”

Laatste artikels

  • Bekermatch tegen Patro Eisden op zaterdagavond 13 augustus!8 augustus 2022 - 15:35
  • Woensdag oefenwedstrijd op Ternesse8 augustus 2022 - 06:55
  • Waar is de tijd van de grote zomertoernooien?8 augustus 2022 - 05:22
  • 2de ronde Croky Cup: KBS – Entente Durbuy 3-07 augustus 2022 - 20:57
  • Onze nieuwkomers … Marouane !6 augustus 2022 - 13:24

Categorieën

  • Bestuur
  • Clubnieuws
  • Geen categorie
  • In memoriam
  • Interview
  • Jeugd
  • Nieuws A-kern
  • Oefenwedstrijd
  • Retro
  • Sponsors
  • Stadion
  • Transfers
  • Verslag wedstrijd
  • Video's
  • Voetbalnieuws
  • Voorbeschouwing
  • Voorstelling club

Koninklijk Berchem Sport (KBS) is een Belgische voetbalclub uit het Antwerpse district Berchem.

De club is aangesloten bij de Voetbalbond met stamnummer 28 en heeft geel-zwart als kleuren.

Inhoud

  • Home
  • Nieuws
  • Club
  • Wedstrijden
  • Spelerskern
  • Staf
  • Commercieel
  • Club 28
  • Contact
  • Fanshop

Met dank aan

sportvlaan
berchem sport district berchem

Facebook

Instagram

berchemsport

Afsluitmatch dit seizoen tegen Bochelt! Jammer van Afsluitmatch dit seizoen tegen Bochelt! Jammer van de eindstand 
2-1 
Bedankt aan alle supporters! 

#voetbal #footballtime #footballweekend #voetbalvlaanderen #footballmatch #voetbalsupporters #footballlovers
Even de sfeer van zondag laten zien op @r.cappelle Even de sfeer van zondag laten zien op @r.cappellen.f.c ! Geen punten kunnen meenemen naar huis, maar de supporters blijven wekelijks voor de positieve vibes zorgen! 

#voetbal #derby #matchday #supporters #supportersclub #club28 #leeuwen #footballtime #berchemsport 

Huisfotograaf 📷 @sportfotograaf.be of @marinellageertsphotography
Instagram bericht 17936088613908406 Instagram bericht 17936088613908406
BELANGRIJK! Komende zondag zal een combiregeling v BELANGRIJK! Komende zondag zal een combiregeling van kracht zijn voor de verplaatsing naar Eendracht Aalst. Er is géén vrije verkoop van tickets en je kan niet met eigen vervoer naar het stadion afzakken.

De enige manier om de wedstrijd bij te wonen is door mee te rijden met Club 28. Een plaats op de bus heb je zoals gewoonlijk voor 19 euro (overschrijving, Payconiq, cash) en op de bus koop je dan verplicht je toegangsticket voor de wedstrijd (15 euro cash). De bus vertrekt om 13u aan de Chalet KBS en zal na de wedstrijd meteen terugkeren naar Berchem.

Inschrijven doe je door naam en gsm-nummer achter te laten bij club_28@outlook.com. Het aantal bussen wordt vrijdag vastgelegd, dus wees op tijd! #berchemsport
ZALIGE match! We brengen de punten mee naar huis!! ZALIGE match! We brengen de punten mee naar huis!!!
2-6 gewonnnen tegen @olympiawijgmaal 

#matchday #berchemsport #voetbal #football #ziggezagge #ziggezaggebarechoem #geelzwart #leeuwen #28 #supporters #berchemsupporters
WAUWWW….wat een sfeer weeral!🔥💪💛🖤 Va WAUWWW….wat een sfeer weeral!🔥💪💛🖤
Van de 1e min tot de laatste min blijven onze supporters sfeer brengen en onze leeuwen aanmoedigen!

Betere supporters kunnen onze spelers zich niet inbeelden 

Resultaat is ….. GEWONNEN met 1-0 tegen @sportinghasselt 

📸 @marinellageertsphotography 
📸 @sportfotograaf.be 
#matchday #voetbal #wewin #football #footballgame 
#ludocoeckstadion
Matchday tegen Sp.Hasselt…53e min nog 0-0⚽️⚽️⚽️

Leeuwen gewonnen!!!! 1-0 
#voetbal #matchday #kbs #28
Instagram bericht 18016980577326307 Instagram bericht 18016980577326307
Ambiance voor onze LEEUWEN! 🦁⚽💛🖤 📸@ Ambiance voor onze LEEUWEN! 🦁⚽💛🖤

📸@marinellageertsphotography

#sport #voetbal #voetbalmatch #kbs #supporters #28
3 sec football story between 9.09.06 pm and 9.09.0 3 sec football story between 9.09.06 pm and 9.09.09 pm by Andy Van Hoof at Sporting Hasselt-KBS... 1-1

#matchday #voetbal #footballmatch #voetbalmatch #kbs #kberchemsport
#footballlove #2deamateurklasse #sportphotographer
#sportvlaanderen

📷Marinellageertsphotography
Enkele sfeerbeelden van de streekderby tegen Cappe Enkele sfeerbeelden van de streekderby tegen Cappellen FC! 

#berchemsport #ploegvantstad #vakc 

📷@marinellageertsphotography
Vandaag KBS-Hoogstraten geëindigd op 1- 4! Sfeer Vandaag KBS-Hoogstraten geëindigd op 1- 4!
Sfeer en aanmoediging van de supporters was er zeker...💛🖤

#kbs #voetbalmatch #voetbal #matchday #football #2021-2022
Onze supporters brengen samen met ons bestuur en @ Onze supporters brengen samen met ons bestuur en @copafootball het iconische Duvel-shirt weer op de markt! Te bestellen via www.berchem-sport.com! @vak_c_berchem_sport @supportersclub_de_plein
De match op @hoger_op_wolvertem_merchtem eindigde De match op @hoger_op_wolvertem_merchtem eindigde in de eerste helft op 0-1, maar KBS kon in de 2e helft niet stand houden en eindigde op 2-1
⚽⚽⚽
📷Marinellageertsphotography
🥅⚽🥅
#match #voetbal #voetbalmatch #crokycup
#sportfotograaf #sportphotographer #footballphotography #footballmatch
#kbs
Vriendenmatch @vcmortselog - KBS eindigde op 3-3
⚽⚽⚽
📷@marinellageertsphotography
⚽⚽⚽
#voetbal #voetbalmatch #vriendenmatch #football #vcmortselog #kbs #sportfotograaf #sportphotography
Derby time! ⚽️ #preseason Derby time! ⚽️
#preseason
1e training achter de rug! #footballtraining #kbs 1e training achter de rug!

#footballtraining #kbs #berchemsport #voetbalseizoen2021-2022
Eerst een welkomstwoordje aan de spelers vóór de Eerst een welkomstwoordje aan de spelers vóór de 1e training aanvangt!

📷@marinellageertsphotography
⚽
#voetbal #2deamateurklasse  #berchem #berchemsport
Eerste training Eerste training
Goede afspraken Goede afspraken
Laad meer... Volg op Instagram
© Copyright 2021 Berchem Sport. Alle rechten voorbehouden. Royal Berchem Sport 2004 vzw BE 866 064 795
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Rss
  • Mail
  • Reglement van inwendige orde Koninklijk Berchem Sport
  • Eerste Elftal
  • Jeugd
Voorbeschouwing Berchem – Sprimont IMG IMG Verslag Berchem – Sprimont
Scroll naar bovenzijde