In een aangename eerste helft zagen de toeschouwers opnieuw een vinnige combinerend Berchem Sport. Van Minnebruggen trapte nog net binnen het openingskwartier de eerste van de avond tegen de netten. Van Kruijssen verdubbelde de score op het halfuur nadat hij met een slordig teruggekopte bal aan de haal was gegaan.
Na de pauze verloor de wedstrijd aan spankracht. Berchem kon zijn voorsprong probleemloos controleren. Diegem probeerde wel mee te voetballen, maar zorgde nauwelijks voor dreiging. De eerste echte bezoekende kans ging in de 72ste minuut voorlangs. Een oogwenk later krulde Deryck één van de vele geelzwarte aanvallen heerlijk voorbij de Diegemse goalie. Toen hij even later op weg naar nummer vier in de zestien werd neergetrokken, dacht iedereen aan strafschop. Bijna iedereen.
Twee schoonheidsfoutjes ontsierden de slotminuten. Djoum was even niet bij de les toen hij door Siemons werd aangespeeld. Een ietwat knullig eerste tegendoelpunt op eigen veld dit seizoen. Erger waren de twee onnodige gele kaarten voor Eboigbe in blessuretijd. Hij zal er zondag niet bij zijn.
In de allerlaatste minuten bekroonde Nick Carrez zijn wekelijkse sterke invalbeurt met een eerste doelpunt op aangeven van Deryck.
Vlotte, logische overwinning waardoor Berchem Sport zondag als co-leider de stadsderby instapt.
Berchem: Siemons, Mununga (63′ Audenaert), Van Minnebruggen, Kamneng Djoum, van Kruijssen (70′ N. Carrez), Absisan (77′ Geuens), Deryck, Badiane, Paridaans, G. Carrez, Eboigbe
Doelpunten: 18′ Van Minnebruggen (1-0), 30′ van Kruijssen (2-0), 74′ Deryck (3-0), 87′ (3-1), 92′ N. Carrez (4-1)
Rood: Eboigbe (2x geel)
Scheidsrechter: Timothy Crul