• Eerste Elftal
  • Jeugd
Berchem Sport
  • Home
  • Nieuws
  • Club
    • Galerij
    • Geschiedenis
    • Links
    • Stadion
  • Wedstrijden
    • Ticketinfo en seizoenskaart
  • Spelerskern
    • Missie en visie
    • Staf
  • Commercieel
    • De Senaat
    • Onze trouwe sponsors
  • Club 28
    • Supportersraad
  • Contact
  • Ticketshop
  • Fanshop
  • Menu Menu

Voorbeschouwing Berchem Sport – Londerzeel

Interview, Voorbeschouwing
MiekeJacobsPhotography BerchemSportHoogstratenVV

Zondag ontvangen we SK Londerzeel op het Rooi. Londerzeel draait net als Berchem bovenaan mee, maar heeft door een 2 op 9 uit de laatste drie wedstrijden een kloofje moeten laten. Het staat 6e op vier punten van Berchem.

Geel-zwart heeft samen met leider Thes het beste doelpuntensaldo uit de reeks (+10). Dat is grotendeels te danken aan de weinige tegengoals: Berchem is op dit moment de enige club die minder goals slikte dan het wedstrijden speelde.

Bij de kern van Londerzeel valt vooral de naam van Kristof Sulmon op. Hij was vorig jaar doelman bij ons en keert zondag dus terug naar het Ludo Coeckstadion.

In de kern van Berchem wellicht dezelfde namen als vorige week, enkel Absisan is nog licht twijfelachtig.

Selectie: Appels, Ledent, De Wilde, Mauro, Van Kruissen, Carrez, Zorbo, Van Minnebruggen, Nwokoro, Djoum, Absisan(?), Verstraeten, Van De Velde, Addo, Hairemans en Debruyn.

We spraken deze week met Thomas Van De Velde, een belangrijke pion in onze sterke verdediging.

Thomas Van de Velde_BewerktWe leden vorig weekend puntenverlies tegen Woluwe-Zaventem, de laatste in de stand. Hadden jullie daar rekening mee gehouden?

“We hadden daar niet echt rekening mee gehouden, maar tegen de laatste spelen is nooit leuk. We wisten ook op voorhand dat we tegen een blok zouden spelen. En momenteel zien we dat we het moeilijk hebben als we tegen een compacte ploeg spelen.”

Vorig jaar speelde je bij Grimbergen, een reeksgenoot maar Berchem is wel een grotere en ambitieuzere club. Merk je dat verschil?

“Ja, je merkt dat wel. Je speelt met spelers die al op een hoger niveau meegedraaid hebben. De balbehandeling gaat een stuk sneller dan bij Grimbergen. Ik pas me redelijk goed aan, ik voel me hier ook goed. Het is ook leuker om hier te spelen omdat het rapper gaat, en we winnen veel dus op dat elan willen we doorgaan.”

We hebben de beste verdediging, het minst aantal tegengoals van de reeks. Daar ben je waarschijnlijk wel trots op als verdediger?

“Ja natuurlijk. Als spits moet je goals maken, als verdediger is het de bedoeling om de boel dicht te houden en zo weinig mogelijk goals te slikken. We zijn daar wel fier op. We moeten nog wel proberen om nog vaker de nul te houden, en de rest moeten de aanvallers dan maar doen.”

Heb je vroeger al in de verdediging gespeeld? Want bij je transfer werd je aangekondigd als middenvelder?

“Klopt, dit is het eerste jaar dat ik vanachter sta. Anders was ik altijd de 6 of de 8 in het middenveld. Het is dus een verandering voor mij, maar ik pas mij daar goed in aan. De coach stuurt mij goed bij, net als de jongens die naast mij staan. Nu na tien matchen weet ik wel hoe ik moet spelen.”

Het is de trainer die beslist heeft om je in de verdediging te zetten?

“Ja klopt. Een paar weken voor de competitie begon, is hij wat beginnen te veranderen. In de voorbereiding speelde ik ook op het middenveld en Roy Mauro achteraan, dan heeft hij dat eens gewisseld en dat liep goed. Iets later heeft hij mij dan aangesproken en gezegd dat ik me erop moest focussen dat ik in de verdediging zou spelen. Zo kon ik er naartoe leven. Het is even aanpassen geweest, maar ik heb er geen probleem mee. En het is natuurlijk leuk als je niet veel goals tegen krijgt.”

Voel je je zeker van je plaats? Sinds kort is Addo erbij en hebben jij, mede door een blessure, en De Wilde al eens op de bank moeten plaatsnemen. Jullie zijn dus met drie voor twee plaatsen.

“Ja, we zijn met drie op ongeveer hetzelfde niveau voor drie plaatsen. Ik denk dat we geen van de drie zeker zijn van onze plaats. Het is natuurlijk leuk als speler om te weten dat de trainer u gaat opstellen, maar momenteel weten we dat alle drie niet, dus we kunnen alleen maar ons best doen op training en hopen dat je zelf speelt. Het is niet leuk om juist voor de match te vernemen dat je op de bank moet zitten. We zijn alle drie ook oud en wijs genoeg, ik ben 25 en de anderen zijn nog ouder. En als je zo oud bent, wil je spelen. Het is dat je nog 18 bent en misschien kan leven met een plaats op de bank. Ik heb ook op de bank gezeten omdat ik wat sukkel met pubalgie. Ik ga daarvoor extra langs bij kinesist David Bombeke. Ik pak dat er allemaal bij omdat ik wil blijven spelen. Voetbal is mijn leven, dus het zou moeilijk zijn om een paar maanden te stoppen om helemaal te revalideren want dan weet je nog niet of dat het over is als je terugkomt. Maar het gaat elke week beter voel ik, dus ik hoop dat het ergste wegblijft.”

Zondag komt Londerzeel op bezoek. Wat verwacht je daarvan?

“Ik verwacht een  heel stevige ploeg op het veld. Een beetje zoals ons, stevig, maar ze hebben ook de techniek in de ploeg om mee te spelen aan de top. Ik denk dat ze nu ook al wat punten hebben laten liggen tegen kleinere ploegen. Maar tegen een ploeg als Berchem is iedereen gemotiveerd. Dat is ook anders dan vorig jaar bij Grimbergen. Daar kwam niemand graag spelen, op Berchem komt iedereen graag spelen, ook omdat er veel meer volk is. Dus ik verwacht wel een heel sterke ploeg, maar ik denk ook dat ze anders gaan spelen dan Zaventem en dat we meer ons eigen spel gaan kunnen spelen. Ik denk dat Londerzeel meer vooruit zal spelen en dat wij dan ook meer ruimte krijgen om gevaarlijk te zijn.”

Bedankt en succes!
Voor de bierliefhebbers op de staantribune hebben we interessant nieuws: uw pintje wordt tot bij u gebracht!

De wedstrijdbal wordt geschonken door ALL SERVICE. Aftrap om 15u!

19 november 2016/door eFlavours
Deel dit stuk
  • Delen op Facebook
  • Delen op Twitter
  • Delen op WhatsApp
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
https://berchem-sport.com/wp-content/uploads/2021/05/MiekeJacobsPhotography_BerchemSportHoogstratenVV182.jpg 750 1153 eFlavours https://berchem-sport.com/wp-content/uploads/2021/09/berchem-sport-club-logo-transparant1.png eFlavours2016-11-19 10:29:412021-06-03 10:40:31Voorbeschouwing Berchem Sport – Londerzeel

Laatste artikels

  • Erik van Langenhove wordt de nieuwe physical coach van KBS7 januari 2026 - 20:44
  • Spaghettiavond voor de match tegen SK Londerzeel – en win de matchbal!7 januari 2026 - 20:22
  • KBS – Bocholter VV 2-2 … Kater…? Check! … Feestdagen…? Check! (in die volgorde…)14 december 2025 - 10:56
  • Voorbeschouwing KBS – K.Bocholter VV12 december 2025 - 09:45
  • Onze gasten van zaterdag: Bocholter VV11 december 2025 - 21:21

Categorieën

  • Bestuur
  • Clubnieuws
  • Geen categorie
  • In memoriam
  • Interview
  • Jeugd
  • Nieuws A-kern
  • Oefenwedstrijd
  • Retro
  • Sponsors
  • Stadion
  • Supportersraad
  • Transfers
  • Verslag wedstrijd
  • Video's
  • Voetbalnieuws
  • Voorbeschouwing
  • Voorstelling club

Koninklijk Berchem Sport (KBS) is een Belgische voetbalclub uit het Antwerpse district Berchem.

De club is aangesloten bij de Voetbalbond met stamnummer 28 en heeft geel-zwart als kleuren.

Inhoud

  • Home
  • Nieuws
  • Club
  • Wedstrijden
  • Spelerskern
  • Staf
  • Commercieel
  • Club 28
  • Contact
  • Ticketshop
  • Fanshop

Met dank aan

sportvlaan
berchem sport district berchem

Facebook

Instagram

Volg op Instagram
© Copyright 2021 Berchem Sport. Alle rechten voorbehouden. Royal Berchem Sport 2004 vzw BE 866 064 795
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Rss
  • Mail
  • Reglement van inwendige orde Koninklijk Berchem Sport
  • Eerste Elftal
  • Jeugd
  • Supportersraad
Supporters staantribune moeten niet aanschuiven voor bier MiekeJacobsPhotography BerchemSportHoogstratenVV MiekeJacobsPhotography BerchemSportHoogstratenVV Wedstrijdverslag : K.Berchem Sport – Londerzeel SK
Scroll naar bovenzijde