• Eerste Elftal
  • Jeugd
Berchem Sport
  • Home
  • Nieuws
  • Club
    • Galerij
    • Geschiedenis
    • Links
    • Stadion
  • Wedstrijden
    • Ticketinfo en seizoenskaart
  • Spelerskern
    • Missie en visie
    • Staf
  • Commercieel
    • De Senaat
    • Onze trouwe sponsors
  • Club 28
  • Contact
  • Fanshop
  • Menu Menu

Voorbeschouwing Virton – Berchem Sport

Interview, Voorbeschouwing
IMG

Zaterdag maakt Berchem Sport de verste verplaatsing van dit seizoen. We trekken naar het uiterste zuiden van ons land, waar Royal Excelsior Virton ons zal ontvangen. Virton staat 12e met 20 punten en zal als het verliest de hete adem van Berchem in zijn nek voelen. Virton heeft nog wel een inhaalwedstrijd tegen Dender te goed, een andere club die net boven Berchem staat in de stand.

R.E. Virton kreeg vorig weekend een 6-0 pandoering van Lommel. Een week eerder kon het wel winnen tegen rode lantaarn Patro Eisden. De club uit de provincie Luxemburg kent een tegenvallend seizoen, want vorig jaar eindigde het nog op een 3e plaats.

Virton begon het seizoen op het Rooi. Onze Leeuwen wonnen op de eerste speeldag met 2-0 dankzij doelpunten van Carrez en Maluka Bimbo. Toen geloofden we nog dat we een zorgeloos seizoen tegemoet gingen. We konden zelfs nog even de “we are Berchem, we’re top of the league”-gezangen van vorig seizoen verder zetten. Lang heeft dat helaas niet geduurd zoals we weten.

Gelukkig konden we vorig weekend wel weer juichen. Na 7 wedstrijden zonder zege kon Berchem eindelijk nog eens winnen. Als we tegen Virton drie punten pakken, zou dat onze eerste zege op verplaatsing zijn en ook de eerste keer dit seizoen dat we twee keer op rij kunnen winnen. Twee vliegen in één klap, waarom niet!

Mauro is geschorst. Ook Absisan (voet) en Zorbo (hamstrings) zijn er wellicht niet bij.

Update: Zorbo is toch fit. Absisan en De Wilde (schouder) niet. Nieuweling Rowell en belofte Foque komen bij de kern.

Selectie: Appels, Knipping, Djoum, Van Dooren, Van de Velde, Van Minnebruggen, Foque, Nwokoro, Rowell, Hairemans, Verstraeten, Van den Heuvel, Carrez, Zorbo, Maluka, Saillart

 width=We spraken deze week met Kevin Van Haesendonck, al jarenlang assistent-trainer van Berchem Sport en sinds het ontslag van Nicky Hayen hoofdtrainer.

We hebben twee keer gewonnen na een trainersontslag. Heeft dat ontslag de spelers wakker geschud of is het vooral toeval?

Kevin Van Haesendonck: “Goh ja, dat zal nu nog moeten blijken, of het een schokeffect is of niet. Je ziet ook vaak in andere reeksen in de eerste wedstrijd na een trainersontslag dat dat effect heeft. Nu is het aan ons om te bevestigen. We moeten in elke week een nieuwe uitdaging zien. Nu is dat Virton en dan zien we wel wat de volgende uitdaging wordt. Ik wil nog niet te ver vooruit kijken.”

Twee jaar geleden heb je van Stef Van De Velde overgenomen voor de laatste wedstrijden van het seizoen. Vind je de situatie vergelijkbaar? Toen stonden we natuurlijk niet op een degradatieplaats.

“Nee, het was toen de bedoeling om de eindronde te spelen om naar de eerste amateurreeks te kunnen gaan. We zijn er toch in geslaagd om daarvoor nog lang mee te doen. Uiteindelijk heeft de voorlaatste wedstrijd tegen Boom ons de das om gedaan geloof ik. Ik denk dat de uitdaging nu nog veel groter is. Omdat je nu in de eerste amateurreeks zit. Het belang is nu een stuk groter, omdat je op een degradatieplaats staat. Het zal een grote uitdaging worden om daar uit te geraken.”

Hoe kijk jij tegen mogelijke degradatie aan? Is dat iets dat absoluut vermeden moet worden, of is het ook geen ramp als we weer naar 2e amateurliga gaan?

“In de situatie waarin we nu zitten, moeten we er rekening mee houden dat dat kan. Maar we hebben vorig jaar zo’n mooi seizoen gedraaid met deze groep. Ik zou het echt heel jammer vinden als het geleverde werk van vorig seizoen nu volledig teniet wordt gedaan in het eerste seizoen in 1e amateur. Het is toch allemaal mooier. De clubs waar je terecht komt, de entourage er rond… Berchem hoort daar zeker in thuis. Moeten wij als club nog stappen zetten? Absoluut. Ik denk dat iedereen dat ook wel beseft. Maar het zou toch heel mooi zijn als we er nog in slagen om in die eerste amateurreeks te blijven, hoe moeilijk het ook is.”

Hoe is het met Zorbo en Absisan, die vorige zondag geblesseerd vervangen werden?

“Virton zal daar negen kansen op tien te vroeg voor komen. Gelukkig heeft Zorbo geen scheurtje aan de hamstrings, maar een verrekking. Dat is normaal qua herstel toch wat korter. Bij Jawad is de pijn al iets minder, maar zijn voet is nog gezwollen en ziet nog blauw. Elk contact doet nog pijn. Dinsdag is Joachim De Wilde nog uitgevallen op training met zijn schouder. Dat moet nog onderzocht worden.”

Kan je iets vertellen over onze aanwinst Jonathan Rowell?

“Die jongen is 28 jaar en heeft al een redelijk rijk profverleden achter de rug. Je ziet op training dat hij ongelofelijk goede voeten heeft. Hij ziet het spel en kan het spel goed verleggen. Ik denk dat dat een absolute meerwaarde is voor ons als club. Hij is nog een beetje timide en houdt zich nog kalm. Maar dat siert hem ook. Het is niet dat het een jongen is die van hoger komt en hier grote sier wil komen maken en laten zien wat hij allemaal kan. Ik hoop dat zijn papieren in orde geraken dat we er zaterdag al beroep op kunnen doen.”

Twee spelers uit de A-kern die we nog niet hebben zien spelen zijn Kevin De Jonge en Laurens De Bruyn. Hoe is het met hen?

“Kevin De Jonge is geblesseerd aan de knie. Hij is geopereerd aan het kraakbeen en zal nog wel een aantal weken out zijn. Laurens heeft lang met kwaaltjes gesukkeld en hebben we een aantal weken met de beloften laten meetrainen. Vanaf nu traint hij terug met ons mee en zullen we proberen zijn niveau omhoog te krijgen omdat hij toch lang heeft stilgelegen.”

Zaterdag spelen we tegen Virton. De heenmatch was de eerste match van de competitie. Toen hebben we verdiend gewonnen. Kunnen we nu een sterker Virton verwachten?

“In deze reeks kan iedereen van iedereen winnen. Heel veel wedstrijden worden beslist op details. Virton is een ploeg met kwaliteit, ze hebben vorig jaar ook de eindronde gespeeld. Nu draaien ze een minder seizoen, maar er zijn wel jongens bij die de nodige kwaliteiten hebben. Wij gaan een Berchem aan 100 of 200 procent moeten hebben om daar iets te gaan halen rapen.”

Het is de langste verplaatsing van het seizoen. Vergt dat een andere voorbereiding of opwarming?

“De trainingsweek niet, maar de dag zelf gaan we al om half twee vertrekken richting Virton. Dan gaan we in de buurt van het stadion iets eten met de groep. We gaan daar redelijk op tijd zijn zodat alles goed kan verteren. We gaan de theorie daar doen, terwijl we dat normaal op de club doen voordat we de bus op stappen. Nu hebben we een iets andere indeling.”

We hebben nog maar 1 punt behaald op verplaatsing. Is daar een verklaring voor?

“Het is in het algemeen gewoon een moeilijk seizoen. Ik vind niet dat we met schrik naar een uitwedstrijd moeten gaan. Het spel wordt op dezelfde manier gespeeld. Het is niet dat we in een heksenketel terecht komen. In Aalst misschien wel, daar durft het al eens te spoken. Maar ik denk dat dat verder niet veel invloed heeft. Blijkbaar loopt het dit seizoen wel moeilijker. Maar dat is nu wel de nieuwe uitdaging voor de jongens om dezelfde gretigheid en kwaliteit te leveren die ze tegen Dessel hebben laten zien.”

Bedankt Kevin!

We hopen dat heel wat geel-zwarte supporters de verplaatsing naar het verre Virton willen maken. De ploeg kan jullie steun gebruiken.

Aftrap zaterdag om 20u in het Stade Yvan Georges! Komaan Berchem!

1 februari 2018/door Berchem Sport
Deel dit stuk
  • Delen op Facebook
  • Delen op Twitter
  • Delen op WhatsApp
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
https://berchem-sport.com/wp-content/uploads/2021/05/IMG_8839.jpg 787 1181 Berchem Sport https://berchem-sport.com/wp-content/uploads/2021/09/berchem-sport-club-logo-transparant1.png Berchem Sport2018-02-01 16:25:332021-06-03 10:40:14Voorbeschouwing Virton – Berchem Sport

Laatste artikels

  • KVC Lille United – KBS 1-019 maart 2023 - 09:55
  • Voorbeschouwing KVC Lille United – KBS18 maart 2023 - 08:40
  • Paasfuif 31/313 maart 2023 - 20:05
  • KBS – K. Lyra-Lierse 1-312 maart 2023 - 13:10
  • Voorbeschouwing KBS – K. Lyra-Lierse11 maart 2023 - 08:00

Categorieën

  • Bestuur
  • Clubnieuws
  • Geen categorie
  • In memoriam
  • Interview
  • Jeugd
  • Nieuws A-kern
  • Oefenwedstrijd
  • Retro
  • Sponsors
  • Stadion
  • Transfers
  • Verslag wedstrijd
  • Video's
  • Voetbalnieuws
  • Voorbeschouwing
  • Voorstelling club

Koninklijk Berchem Sport (KBS) is een Belgische voetbalclub uit het Antwerpse district Berchem.

De club is aangesloten bij de Voetbalbond met stamnummer 28 en heeft geel-zwart als kleuren.

Inhoud

  • Home
  • Nieuws
  • Club
  • Wedstrijden
  • Spelerskern
  • Staf
  • Commercieel
  • Club 28
  • Contact
  • Fanshop

Met dank aan

sportvlaan
berchem sport district berchem

Facebook

Instagram

berchemsport

Altijd sfeer op @berchemsport! Hier tegen @rc_had Altijd sfeer op @berchemsport!

Hier tegen @rc_hades 1-1

📷 @sportfotograaf.be , @marinellageertsphotography 

#voetbal #voetbalvlaanderen #match #matchday #sportfotograaf #berchemsport #football #sport #supporters #28
Vandaag was het de 2e match van het nieuwe seizoen Vandaag was het de 2e match van het nieuwe seizoen, KBS tegen Capellen FC .
Ondanks de mineur, 0-3, blijft BAARECHOEM zingen!

#voetbal #matchday #supportersclub #28 #voetbalvlaanderen #supportersinhartennieren #supporters #voetbalsupporters #footballtime #football
Afsluitmatch dit seizoen tegen Bochelt! Jammer van Afsluitmatch dit seizoen tegen Bochelt! Jammer van de eindstand 
2-1 
Bedankt aan alle supporters! 

#voetbal #footballtime #footballweekend #voetbalvlaanderen #footballmatch #voetbalsupporters #footballlovers
Even de sfeer van zondag laten zien op @r.cappelle Even de sfeer van zondag laten zien op @r.cappellen.f.c ! Geen punten kunnen meenemen naar huis, maar de supporters blijven wekelijks voor de positieve vibes zorgen! 

#voetbal #derby #matchday #supporters #supportersclub #club28 #leeuwen #footballtime #berchemsport 

Huisfotograaf 📷 @sportfotograaf.be of @marinellageertsphotography
Instagram bericht 17936088613908406 Instagram bericht 17936088613908406
BELANGRIJK! Komende zondag zal een combiregeling v BELANGRIJK! Komende zondag zal een combiregeling van kracht zijn voor de verplaatsing naar Eendracht Aalst. Er is géén vrije verkoop van tickets en je kan niet met eigen vervoer naar het stadion afzakken.

De enige manier om de wedstrijd bij te wonen is door mee te rijden met Club 28. Een plaats op de bus heb je zoals gewoonlijk voor 19 euro (overschrijving, Payconiq, cash) en op de bus koop je dan verplicht je toegangsticket voor de wedstrijd (15 euro cash). De bus vertrekt om 13u aan de Chalet KBS en zal na de wedstrijd meteen terugkeren naar Berchem.

Inschrijven doe je door naam en gsm-nummer achter te laten bij club_28@outlook.com. Het aantal bussen wordt vrijdag vastgelegd, dus wees op tijd! #berchemsport
ZALIGE match! We brengen de punten mee naar huis!! ZALIGE match! We brengen de punten mee naar huis!!!
2-6 gewonnnen tegen @olympiawijgmaal 

#matchday #berchemsport #voetbal #football #ziggezagge #ziggezaggebarechoem #geelzwart #leeuwen #28 #supporters #berchemsupporters
WAUWWW….wat een sfeer weeral!🔥💪💛🖤 Va WAUWWW….wat een sfeer weeral!🔥💪💛🖤
Van de 1e min tot de laatste min blijven onze supporters sfeer brengen en onze leeuwen aanmoedigen!

Betere supporters kunnen onze spelers zich niet inbeelden 

Resultaat is ….. GEWONNEN met 1-0 tegen @sportinghasselt 

📸 @marinellageertsphotography 
📸 @sportfotograaf.be 
#matchday #voetbal #wewin #football #footballgame 
#ludocoeckstadion
Matchday tegen Sp.Hasselt…53e min nog 0-0⚽️⚽️⚽️

Leeuwen gewonnen!!!! 1-0 
#voetbal #matchday #kbs #28
Instagram bericht 18016980577326307 Instagram bericht 18016980577326307
Ambiance voor onze LEEUWEN! 🦁⚽💛🖤 📸@ Ambiance voor onze LEEUWEN! 🦁⚽💛🖤

📸@marinellageertsphotography

#sport #voetbal #voetbalmatch #kbs #supporters #28
3 sec football story between 9.09.06 pm and 9.09.0 3 sec football story between 9.09.06 pm and 9.09.09 pm by Andy Van Hoof at Sporting Hasselt-KBS... 1-1

#matchday #voetbal #footballmatch #voetbalmatch #kbs #kberchemsport
#footballlove #2deamateurklasse #sportphotographer
#sportvlaanderen

📷Marinellageertsphotography
Enkele sfeerbeelden van de streekderby tegen Cappe Enkele sfeerbeelden van de streekderby tegen Cappellen FC! 

#berchemsport #ploegvantstad #vakc 

📷@marinellageertsphotography
Vandaag KBS-Hoogstraten geëindigd op 1- 4! Sfeer Vandaag KBS-Hoogstraten geëindigd op 1- 4!
Sfeer en aanmoediging van de supporters was er zeker...💛🖤

#kbs #voetbalmatch #voetbal #matchday #football #2021-2022
Onze supporters brengen samen met ons bestuur en @ Onze supporters brengen samen met ons bestuur en @copafootball het iconische Duvel-shirt weer op de markt! Te bestellen via www.berchem-sport.com! @vak_c_berchem_sport @supportersclub_de_plein
De match op @hoger_op_wolvertem_merchtem eindigde De match op @hoger_op_wolvertem_merchtem eindigde in de eerste helft op 0-1, maar KBS kon in de 2e helft niet stand houden en eindigde op 2-1
⚽⚽⚽
📷Marinellageertsphotography
🥅⚽🥅
#match #voetbal #voetbalmatch #crokycup
#sportfotograaf #sportphotographer #footballphotography #footballmatch
#kbs
Vriendenmatch @vcmortselog - KBS eindigde op 3-3
⚽⚽⚽
📷@marinellageertsphotography
⚽⚽⚽
#voetbal #voetbalmatch #vriendenmatch #football #vcmortselog #kbs #sportfotograaf #sportphotography
Derby time! ⚽️ #preseason Derby time! ⚽️
#preseason
1e training achter de rug! #footballtraining #kbs 1e training achter de rug!

#footballtraining #kbs #berchemsport #voetbalseizoen2021-2022
Eerst een welkomstwoordje aan de spelers vóór de Eerst een welkomstwoordje aan de spelers vóór de 1e training aanvangt!

📷@marinellageertsphotography
⚽
#voetbal #2deamateurklasse  #berchem #berchemsport
Laad meer... Volg op Instagram
© Copyright 2021 Berchem Sport. Alle rechten voorbehouden. Royal Berchem Sport 2004 vzw BE 866 064 795
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Rss
  • Mail
  • Reglement van inwendige orde Koninklijk Berchem Sport
  • Eerste Elftal
  • Jeugd
Uitspraak Sportcomité uitsluiting Light spoed vertaling uitspraak Danny Van Leuven e Met twee nieuwkomers naar Virton
Scroll naar bovenzijde