• Eerste Elftal
  • Jeugd
Berchem Sport
  • Home
  • Nieuws
  • Club
    • Galerij
    • Geschiedenis
    • Links
    • Stadion
  • Wedstrijden
    • Ticketinfo en seizoenskaart
  • Spelerskern
    • Missie en visie
    • Staf
  • Commercieel
    • De Senaat
    • Onze trouwe sponsors
  • Club 28
    • Supportersraad
  • Contact
  • Ticketshop
  • Fanshop
  • Menu Menu

Croky Cup: Herleving RS Haasdonk – KBS 2-2 (strafschoppen 4-1) … Berchem gaat de Crokyboot in!

Clubnieuws, Verslag wedstrijd

Elk schot is geen haas. Deze oude jagersspreuk schoot me na het openingskwartier even te binnen, op een moment waarop onze Leeuwen al een veilige 0-2 voorsprong bij elkaar hadden kunnen trappen. Maar dat gebeurde niet en dan weet je vaak al dat het wel eens moeilijk zou kunnen worden. Dat was dus ook gisteren in het piekfijne en gezellige stadion van Herleving Red Star Haasdonk niet anders. En zo stoot de thuisploeg door naar de volgende ronde. Met wat afgedwongen geluk misschien, maar zoiets kan je zeker niet als helemaal onverdiend betitelen.

Met doelman Kevin Truyts, middenvelder Tom Vermeire en aanvallers Marouane Laacheri en Denis Jadot kwamen de Haasjes aan de aftrap met liefst 4 ex-Leeuwen in het elftal. Het Berchemse middenveld kwam dan weer in een onuitgegeven opstelling aan de start door de onbeschikbaarheid van Charni Ekangamene en van Yoshi Mariën, die dit weekend beiden verhinderd waren. Maar geen nood, ook de nieuwkomers en beloften stonden klaar om zich te tonen.

Na 5′ al werd Curtis Kabeya net voor de 16 tegen de grond gewerkt. Nezar Ahassad nam over maar oog in oog met Truyts schoot hij de reuzekans nog naast het doel. Na 13′ schonk onze vinnige vleugelspeler zichzelf een herkansing. Hij glipte door de buitenspelval en kwam weer alleen voor de Haasdonkse doelman, maar die wist ditmaal raad met het schot.

Op het kwartier kreeg de thuisploeg de kans om vanuit het niets op voorsprong te komen. Na een haakfout en een Wase indianenkreet die tot ver buiten het Scheldebekken gehoord kon worden, faalde Laacheri vanop de stip, al dient hier vermeld dat zijn poging eigenlijk heel verdienstelijk getrapt was. Doelman Jitse Vandermotten haalde de laaggemikte bal echter knap uit de hoek.

Het spel ging verder op en neer met beide ploegen die afwisselend hun goede en minder goede momenten tentoon zouden spreiden. Vandermotten redde nadat een thuisaanvaller was doorgebroken, en aan de overkant kreeg Curtis Kabeya tot 3x toe niet de juiste touch op de bal. We lonkten al naar de rust toen Haasdonk aan de rand van het doelgebied een vrije trap mocht nemen. Laacheri zette zich opnieuw achter de bal en joeg hem ditmaal in de linkerbovenhoek onhoudbaar tegen de touwen.

Alle pistes om de achterstand te keren lagen nog open; wel klonk bij de rust de teneur doorheen de kantine dat Haasdonk er soms veel te makkelijk door mocht komen. In de 53′ kwam de gelijkmaker er dan aan. Kabeya devieerde naar Ahassad, die zette ditmaal wijselijk voor en Ben Coeckelberghs toonde zijn efficiëntie voor doel. Maar na die gelijkmaker mocht de thuisploeg weer al te monter solliciteren naar een nieuwe voorsprong. In een twee-bollen-voor-één-frank-momentje had Vandermotten gelukkig nog het laatste woord. Nadat Ahassad tussendoor aan de overkant weer op de doelman besloot, kwam die nieuwe thuisvoorsprong er dan toch aan. Aanvallend balverlies werd afgestraft door de bal ver naar voor te jagen. En weer mocht er een haasje aan de deur kloppen, weliswaar met het nodige geluk aan zijn kant. De kwieke Ivens was er immers sneller bij dan de bezoekende afweer en probeerde het van ver, waarbij de bal afweek op een Berchemse voet en op die manier buiten het bereik van Vandermotten in doel dwarrelde.

KBS had nog 20′ om deze nieuwe scheve situatie recht te zetten, en kwam er in een verwoed slotoffensief nog wel naast, maar niet over. Ambrose Frimpong zette voor, maar Coeckelberghs miste ditmaal zijn schot. Ahassad schoot de bal loeihard op de kruising. Na een raid van Rayane Hannach doorheen het middenveld kon Ahassad even later dan toch eindelijk scoren. Berchem bleef voluit voor de overwinning gaan en trapte in de luttele restminuten nog een aantal doelrijpe kansen bijeen. Maar Tristan Verboven, die voortdurend meer vaart in het spel bracht,  schoot de bal net naast de winkelhaak, Coeckelberghs kopte pal op de lat en de allerlaatste kans werd door Light Nwokoro zo’n 84 cm boven het doel getrapt. Driewerf spijtig dus voor het nummer 28.

Het was een mooie zomeravond, maar hij had nog mooier kunnen zijn. De strafschoppen zouden bepalen wie nog een of meer rondjes op de Crokyboot mocht blijven. Maar in de plaats ging geel-zwart die andere boot in. Twee Berchemse pogingen werden gered door doelman Truyts en onze Leeuwen hadden er nog maar eentje binnengeknald toen thuisspeler Verhulst heel gezwind  al de 4de op rij voor zijn team omzette. Veel geluk verder, Red Star!

 

Berchem speelde met: Vandermotten, Van Den Driessche (65′ Frimpong), Conix, Jochmans, Nwokoro (85′ Moons), Honshoven (75′ Hannach), Boulahmoum, Van Horick, Coeckelberghs (85′ Matondo-Kembele), Kabeya (65′ Verboven), Ahassad.

Doelpunten: 41′ Laacheri 1-0; 53′ Coeckelberghs 1-1; 70′ Ivens 2-1; 85′ Ahassad 2-2

Geel: Boulahmoum en 1x voor HRS Haasdonk

Scheidsrechter Bruggeman en zijn assistenten leverden een onberispelijke prestatie in deze zeer sportieve wedstrijd.

2 augustus 2026/door Kris Verellen
Deel dit stuk
  • Delen op Facebook
  • Delen op Twitter
  • Delen op WhatsApp
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
https://berchem-sport.com/wp-content/uploads/2026/08/Haasdonk.jpg 1080 1616 Kris Verellen https://berchem-sport.com/wp-content/uploads/2021/09/berchem-sport-club-logo-transparant1.png Kris Verellen2026-08-02 09:13:112026-08-02 09:13:11Croky Cup: Herleving RS Haasdonk – KBS 2-2 (strafschoppen 4-1) … Berchem gaat de Crokyboot in!

Laatste artikels

  • Croky Cup: Herleving RS Haasdonk – KBS 2-2 (strafschoppen 4-1) … Berchem gaat de Crokyboot in!2 augustus 2026 - 09:13
  • KALENDERWIJZIGING: HRS Haasdonk – KBS28 juli 2026 - 09:05
  • Info: Seizoenskaarten 2026-202713 juli 2026 - 06:09
  • Transfernieuws: Drie nieuwe versterkingen!1 juli 2026 - 06:53
  • Transfernieuws: Keepertrainer Jari Vanroy11 juni 2026 - 13:58

Categorieën

  • Bestuur
  • Clubnieuws
  • Geen categorie
  • In memoriam
  • Interview
  • Jeugd
  • Nieuws A-kern
  • Oefenwedstrijd
  • Retro
  • Sponsors
  • Stadion
  • Supportersraad
  • Transfers
  • Verslag wedstrijd
  • Video's
  • Voetbalnieuws
  • Voorbeschouwing
  • Voorstelling club

Koninklijk Berchem Sport (KBS) is een Belgische voetbalclub uit het Antwerpse district Berchem.

De club is aangesloten bij de Voetbalbond met stamnummer 28 en heeft geel-zwart als kleuren.

Inhoud

  • Home
  • Nieuws
  • Club
  • Wedstrijden
  • Spelerskern
  • Staf
  • Commercieel
  • Club 28
  • Contact
  • Ticketshop
  • Fanshop

Met dank aan

sportvlaan
berchem sport district berchem

Facebook

Instagram

Volg op Instagram
© Copyright 2021 Berchem Sport. Alle rechten voorbehouden. Royal Berchem Sport 2004 vzw BE 866 064 795
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Rss
  • Mail
  • Reglement van inwendige orde Koninklijk Berchem Sport
  • Eerste Elftal
  • Jeugd
  • Supportersraad
KALENDERWIJZIGING: HRS Haasdonk – KBS
Scroll naar bovenzijde