KBS is er niet in geslaagd om de cruciale wedstrijd bij Sportief Rotselaar tot een goed einde te brengen. Tot in de 90ste minuut was geel-zwart op weg naar een gevleide overwinning. Maar zoals het dit seizoen wel vaker het geval is geweest, waren de laatste minuten er te veel aan. Pas in de 90ste minuut kon de thuisploeg met man en macht – én overgoten met een buitenspelgeurtje- gelijkstellen.
Een klein veldje daar in Rotselaar, in het halfdonker dan nog. Maar sfeer genoeg, die door beide talrijke supportersclans gebracht werd. De geel-blauwen hadden uiteraard de minimale afmetingen veel beter onder de knie en konden dat gegeven ook beter in hun spel benutten. Waar bijvoorbeeld de vele lange en strakke ballen rechtdoor van Berchemdoelman Gerben Van Hove gesneden koek betekenden voor hun kopbalsterke centrale verdedigers, waren de verre ballen van de thuisploeg veel meer gekruist en werden op die manier de flanken ook beter bediend. Dichter bij het doel lukte het echter voor geen van beide ploegen. Van de eerste helft hebben we dan ook niet al te veel opgestoken. In de 14′ was er wel een fout op Yoenoes El Azimani in de 16, maar de scheids vond het mogelijk nog wat te vroeg voor een strafschop. En vanaf het halfuur kwam de thuisploeg meer en meer opzetten, en kwam geel-zwart, dat er voetballend weinig van terecht bracht, steeds meer in de verdrukking.
Datzelfde spelbeeld kregen we ook na de rust, en er was een heel goede Gerben Van Hove nodig om de vele ballen die op zijn doel werden afgevuurd te pareren. Tussendoor was er weer dat foutje in de 16 op Yoenoes, die heel bedrijvig was maar al te vaak tegen een verdedigende overmacht diende te acteren Maar voor een strafschop was zijn val mogelijk iets te opzichtig. In de 63′ kon de scheids echter niet anders dan de bal voor Berchem op de stip leggen. Weer was er een fout op de doorgebroken Yoenoes, die ditmaal overduidelijk langs achter gehaakt werd. De strafschop werd door Yoshi Mariën omgezet. Tegen de gang van het spel in kwam KBS dus zomaar op voorsprong.
Een minuut later ging het Berchemse schot echter jammerlijk op de paal, zodat de voorsprong minimaal bleef. Het spel werd regelmatig heel bitsig langs beide kanten, en niet alle overtredingen werden door het scheidsrechterlijk trio, dat zijn handen plots vol kreeg, in kaart gebracht. Toch slikten onze Leeuwen 4 maal geel, en drie spelers zijn meteen ook geschorst voor volgende wedstrijd.
In het slotkwartier was het echt pompen of verzuipen, en kreeg Rotselaar -al dan niet terecht- de ene vrije trap na de andere. Die van de 90ste minuut was er te veel aan. De bal belandde voor de zoveelste maal in het geharrewar voor doel, en de ingevallen Vandewalle kon er -volgens de beelden in buitenspel- zijn voetje tegen planten.
Bye bye driepunter, bye bye clean sheet … en ook bye bye 2de afdeling? Dat is theoretisch nog geen feit, maar komt nu wel heel, heel erg dichtbij.
Berchem speelde met: Van Hove, Van Den Driessche, Conix, Nwokoro, Frimpong, Ekangamene, Azzaoui, Van Horick, Houssane (64′ Toure), Yoshi Mariën (86′ Coeckelberghs), El Azimani
Doelpunten: 65′ Y. Mariën (pen.) 0-1; 90′ Vandewalle 1-1
Geel: 3x voor Rotselaar en 4 spelers bij KBS, waarvan er drie volgende wedstrijd meteen ook missen: Conix, Van Horick en El Azimani. Voor Ekangamene was het zijn tweede.
Scheidsrechter: Yuri Depuydt







